O MNĚ

Jmenuji se Nicholas Lang a jsem hráčem klubu SCS Fighting Saints v kanadsko-americké profesionální lize FHL (Federal Hockey League).

Kromě toho působím jako scout pro kluby Seguin Huskies, Parry Sound Islanders, Kingsville Kings kanadské juniorské A soutěže GMHL (Great Metro Hockey League) a rád pomůžu všem klukům, kteří jako já chtějí hokejem dále žít, chtějí se v něm zdokonalovat a věnovat se mu i na profesionální úrovni, přitom se naučit do života výborně anglicky, poznat život v jiné zemi (Kanadě) nebo zde i díky hokeji vystudovat prestižní univerzitu - pojď mě následovat mojí cestou a pojď hrát hokej do Severní Ameriky, která dnešnímu mládežnickému i seniorskému hokeji oprávněně dominuje a kde se můžeš zlepšit ve všech směrech daleko nejlépe než kdekoli jinde na světě, postavit se na vlastní nohy a vybudovat si na celý život ty nejlepší základy pro všechno co v něm budeš potřebovat.

Když mi bylo 16 táta se rozhodl ukončit mé působení v pro mě neperspektivním českém mládežnickém hokeji, protože jsem neměl ani takový talent jako třeba Pastrňák, Zacha nebo Vrána, ani jsem nepatřil mezi vyvolené či sponzoringem dopředu tlačené a díky tomuto zásadnímu a moudrému rozhodnutí se dnes hokejem můžu bavit i živit a nemusím chodit do práce a ve zbytku volného času trénovat a hrát zadarmo v II.lize a doufat, že se na mě usměje štěstí a dostanu se alespoň do 1. ligy abych měl alespoň trochu srovnatelné podmínky s těmi, které mám nyní.

Jednu sezonu jsem hrál dorosteneckou ligu EBLJ za Klagenfurt, naučil se základy němčiny, posléze jsem přes krátké působení v téže lize za znojemské Orly odjel do americké Kalifornie, kde jsem ještě jako dorostenec hrál už v juniorské soutěži WSHL (Western State Hockey League).
Odtud si mě draftovali Bradford Rattlers do GMHL a v této soutěži jsem dospěl a dorostl nejen hokejově. Na základě mých výborných výsledků v soutěži mě odkoupil klub Seguin Huskies, který jako jeden z mála v lize připravuje kluky do profesionálního hokeje.
Zde mi pomohli se vším nejvíce, poskytli ideální podmínky pro trening a to i individuální, regeneraci, mohl jsem se dále zlepšit, upozornili na mě scouty z FHL, výborně mě připravili na výběrový camp, takže jsem uspěl a dostal se do profesionální hokejové soutěže FHL, která tak nastartovala moji profesionální kariéru v mužském hokeji.
Navíc jsem dostal od vedení klubu Seguin Huskies možnost působit jako scout a to i pro další spřátelené kluby v GMHL a dál dávat šanci vám všem co máte zájem mě následovat a začít hrát hokej v Kanadě.

Mé statistiky a další informace si můžete prohlédnout ZDE.

DOPORUČENÍ

Dave Debol

SCS Fighting Saints/Head Coach

více informací na eliteprospects.com

Jiří Hunkes

repr.ČR/Lada Togliatti (KHL)

více informací na eliteprospects.com